Tuzla Belediyesi Türk Sanat Müziği Topluluğundan Aylin Şengül Taşçının katılımıyla muhteşem musiki resitali 27 şubatta Tuzla İzzet Güllüce Kültür Merkezinde

tuzla afişAh bu şarkılar olmasa gönüller meşkle dolmaz dı hiç

Sevda dolu yürekler meşk sohbetleri ile buluştu musiki sayesinde

Şarkılar Safa getirdi neş’e kattı yüreğimize

Belkide böylesi en güzeliydi gönül şarkılarını anlatmak ve yaşamak …

***

Anadolu yakasının çok saygın bir o kadar musikiye tutkun ve aşikar topluluklarından biri olan Tuzla Belediyesi Türk sanat müziği topluluğu 2013-2014 sanat yılı içerisindeki  konserlerine bir yenisini daha eklemek ve musiki severler ile buluşmaya hazırlanıyor.

Daha önceki konserlerinde Trt İstanbul radyosunun ses sanatçılarından Bekir Ünlüataer,Zekai Tunca,Esra İçöz, Tuğçe Pala gibi sanatçıları ağırlayan ve takdiri toplayan  Tuzla Belediyesi Türk sanat müziği topluluğu yine özel konserlerinden birini verecek.

Koro şefliğini Trt İstanbul radyosu ses sanatçılarından Seda Gökkadar Kolay Hanımefendinin üstlendiği koro 27 şubat 2014 gecesi yine trt İstanbul radyosu ses sanatçısı ve İstanbul Devlet Türk Müziği Topluluğu sanat yönetmeni ve  sanatçısı sayın  Aylin ŞENGÜN TAŞÇI’ nın katılımıyla gerçekleşecek olan , Uşşak makamı şarkılardan oluşan konseri Tuzla İzzet Güllüce Kültür Merkezinde Yapılacak.

Belkide Aylin Şengül Taşçı hocamızın varlığı  musiki eserleriyle ışıldayacak .Musiki sever gönül dostları kısacası o gece musikinin ne denli bir okyonus olduğunun farkına bir kez daha varacak

Tuzla Belediyesi Türk sanat müziği topluluğunun  Böylesine anlamlı ve güzel bir gecesine türk musikisinin en naif sanatçılarından Aylin ŞENGÜN TAŞÇI nın  katılımı ayrı bir ahenk katacağı türk sanat müziğimizin en nadide makamlarından uşşak makamdan oluşacak repertuar konsere de ayrı bir tat verecek

Aylin Şengün Taşçı kimdir ?

Aylin Şengün Taşçı Ankara’da doğdu. TRT İstanbul Radyosu Çocuk Korosu’nun sınavlarını kazanarak müzikle ilgilenmeye başladı.

TRT İstanbul Gençlik Korosu’na soprano ses olarak katıldı. 1982 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’ne girdi ve 1987 yılında mezun oldu. Aynı dönemde İstanbul Belediye Konservatuarı Yarı Zamanlı Türk Müziği Bölümü’nde altı yıl eğitim aldı. Üniversite yıllarından sonra Tercüman gazetesinde çalıştı ve müzik başta olmak üzere kültür-sanat üzerine yazılar yazdı. 1990 yılında tamburi Necdet Yaşar’ın talebiyle yetişmiş sanatçı olarak Kültür ve Turizm Bakanlığı İstanbul DevletTürk Müziği Topluluğu’nun kadrosuna katıldı. Topluluktaki görevi sırasında yurt içinde ve yurt dışında çeşitli konserlere katıldı. Müzikle profesyonel olarak ilgilenmeye başladıktan sonra basınla ilişkisi devam etti.

Günaydın gazetesinde 2 yıl müzik ve İstanbul üzerine köşe yazıları yazdıktan sonra BRT, TRT ve TGRT televizyonlarında, daha sonra çeşitli özel radyolarda müzik ve değişik alanlarda programlar hazırladı ve sundu.

2002-2004 yılları arasında Yeditepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Yönetim konusunda İngilizce İşletme Yüksek Lisansı yaptı.

2004 yılında İstanbul Devlet Türk Müziği Topluluğu’nun Sanat Yönetmeni oldu.

Akustik Müzik tarafından 2005 yılında “Asktan Yana” adlı, 2012 Şubat ayında ise “Huzur” adlı iki solo albümü yayınlandı.

Çalıştığı toplulukla birlikte periyodik konserlerin yanı sıra çeşitli proje konserlerineimza attı. İstanbul Devlet Türk Müziği Topluluğu’nun “Bir Modern Zaman Mehtabiyesi” adlı albümünü hazırladı.

2010 yılında İngiltere Warwick Üniversitesi’nin düzenlediği “Women’s History Network” baslıklı uluslararası toplantıda ünlü kadın besteci Leyla Saz üzerine bir seminer ve ona bağlı bir konser verdi.

2011 yılında TRT İstanbul Radyosu’nda bir yıl boyunca canlı olarak yayınlanan “Bir Fincan Kahve” adlı müzik programını hazırladı ve sundu. Ayni yil Yeditepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünde doktora eğitimini tamamladı.

Halen Medipol Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi konusunda öğretim görevlisi olarak ders vermekte, aynı üniversitenin Türk Müziği Korosu ile İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tip Fakültesi Türk Müziği Korosu’nu dayönetmektedir. Öte yandan Jale Şengün ve Osman Ziyagil’le birlikte kurduğu “Çaresaz” adli müzik grubuyla İstanbul’un değişik mekânlarında solo konserler vermektedir.

İstanbul Devlet Türk Müziği Topluluğu’nda Sanat Yönetmeni ve solist olarak çalışmalarını sürdürmektedir.


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s